facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
 Z wizytą  na "Tour Salon 2020"

Z wizytą na "Tour Salon 2020"

Dnia 10 lutego 2020 roku uczniowie klasy technik obsługi turystycznej i technik hotelarstwa odkrywali smak przygody na targach turystycznych "Tour Salon 2020", które odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów w Poznaniu.

poniedziałek 2 marca 2020

Z nurtem przygody - Wielka Pętla Wielkopolski

Z nurtem przygody - Wielka Pętla Wielkopolski

Wielka Pętla Wielkopolski” to popularny szlak turystyczny żeglugi śródlądowej w Polsce. Pętla liczy blisko 690 km i prowadzi odcinkami rzeki Warty, Noteci...

wtorek 2 lipca 2019

Warsztatowy wyjazd na  polskie wybrzeże

Warsztatowy wyjazd na polskie wybrzeże

Uczniowie klas drugich technikum w zawodach technik hotelarstwa i technik obsługi turystycznej w środę , 29 maja 2019 r. wyjechali na warsztaty do Dźwirzyna.

wtorek 2 lipca 2019

Festiwal podróżniczy

Festiwal podróżniczy

W poniedziałek, 25 marca 2019 r. uczniowie klas pierwszej i trzeciej technikum w zawodzie technik obsługi turystycznej odwiedzili Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

czwartek 4 kwietnia 2019

Festiwal Dni Turystyki

Festiwal Dni Turystyki

W poniedziałek, 16 kwietnia 2018r. uczniowie klas pierwszej i drugiej w zawodzie technik obsługi turystycznej odwiedzili poznański uniwersytet, aby uczestniczyć w kolejnej już imprezie o podróżowaniu oraz o wszystkim, co wiąże się z tą, jakże fascynującą aktywnością. Studenci Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM zaprosili wielu prelegentów, którzy pozwolili przenieść się słuchaczom w czasie i przestrzeni.

piątek 27 kwietnia 2018

Olimpijskie zmagania w turystyce

Olimpijskie zmagania w turystyce

Dnia 4 stycznia 2018 roku dwie uczennice z klasy technik obsługi turystycznej Dominika Nowak  i Daria Stranz  uczestniczyły w okręgowym etapie piątej edycji Olimpiady Wiedzy o Turystyce.  Tegoroczne hasło przewodnie olimpiady brzmiało „Turystyka folklorystyczna – barwy regionu”.

środa 31 stycznia 2018

Dźwirzyno w jesiennej odsłonie

W dniach 8-11 października 2017 r. ponad 90 uczniów szkół powiatu wrzesińskiego uczestniczyło w zajęciach Zielonej Szkoły w Dźwirzynie. Wśród nich znalazło się 30 uczniów z klas Technikum Obsługi Turystycznej. Celem wyjazdu było zainteresowanie uczestników Pobrzeżem  z uwzględnieniem jego wal...

poniedziałek 6 listopada 2017

Wstęp do świata podróży na targach turystycznych

Jak co roku uczniowie klas pierwszych i drugich o profilu technik obsługi turystycznej uczestniczyli w targach SALON TOUR 2017 w Poznaniu. „Gdzie biznes łączy się z pasją’’ to główne hasło oddające charakter tegorocznych wydarzeń powiązanych ze strefą biznesu dla organizatorów turystycznych oraz s...

niedziela 19 marca 2017

Apetyt na sukces na Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce (2)

Dnia 11 stycznia 2017 roku uczennice Agata Łępecka i Kasandra Wrzosek z klasy IV technik obsługi turystycznej uczestniczyły w poznańskim, okręgowym etapie czwartej edycji Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Towarzyszyła im opiekunka merytoryczna mgr inż. Renata Pohl.

środa 1 lutego 2017

Na Poznańskiej Nocy Naukowców

W piątkowy wieczór 30 września 2016 r., podobnie jak w poprzednich latach, pracownicy i studenci poznańskich uczelni przygotowali w ramach "Nocy Naukowców" szeroką ofertę warsztatów, wykładów, pokazów, wycieczek, wystaw oraz gier i zabaw. Uczniowie klasy drugiej Technikum Obsługi Turystycznej Piotr ...

poniedziałek 3 października 2016

Wrzesińskie obchody Światowego Dnia Turystyki

W 1979 r. z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki (organizacji działającej z ramienia ONZ) 27 września został ustanowiony Światowym Dniem Turystyki. Obchody święta mają podkreślić rolę turystyki we współczesnym świecie, zarówno w aspekcie kulturowym, politycznym, jak i gospodarczym. Tegoroczne ...

wtorek 27 września 2016

Jak łączyć przyjemne z pożytecznym czyli wizyta nad Odrą

Wrocław rozkwita wiosną, o czym mogli przekonać się uczniowie klas: ITWR oraz IIITHT. Wycieczka organizowana dnia 6 czerwca 2016 miała charakter rekreacyjno - poznawczy, czego dowodem był rzeczowo zaplanowany program zwiedzania miasta. Nie bez znaczenia był tu również jej kontekst zawodowy.

niedziela 5 czerwca 2016

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl