facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
Podniebne ratowanie życia

Podniebne ratowanie życia

28 lutego uczniowie klas III b i II b Liceum Ogólnokształcącego pojechali do Ostrowa Wielkopolskiego, aby zobaczyć, jak wygląda praca w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Spotkanie z ratownikiem medycznym i lekarzem było fascynujące

wtorek 12 marca 2019

Nasze ratowniczki drugie w województwie

8 marca 2017 w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie odbyła się 1. edycja konkursu „I Ty możesz zostać ratownikiem”. Patronat nad konkursem sprawował Krajowy Konsultant ds. Medycyny Ratunkowej prof. dr hab. Jerzy Robert Ładny. Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn z c...

środa 22 marca 2017

Szkolni ratownicy z wizytą w Plastinarium

Każdy zapewne zna powiedzenie „poznać człowieka od podszewki”, lecz czy ktoś spróbował je dosłownie zinterpretować? 18 listopada b.r. uczniowie klas ratownictwa medycznego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących udali się do Guben, miasta na naszej zachodniej granicy, gdzie mieści się unik...

niedziela 27 listopada 2016

Ratownicy pracują, ćwiczą i świętują

13 października obchodzimy Dzień Polskiego Ratownictwa Medycznego. Wszystkim ratownikom, również tym szkolnym składamy najlepsze życzenia. Są aktywni, zaangażowani, zarażeni pasją. Uczą się, doskonalą swoje umiejętności i kompetencje. Warto wspomnieć choćby udział uczniów dwóch klas ratownictwa medy...

piątek 14 października 2016

Ratownicy wśród przedszkolaków

To była ostatnia już akcja w tym roku szkolnym z udziałem naszych uczniów. Na terenie przedszkola Pszczółka Maja przy ul. Zielonogórskiej grupa młodzieży z klasy o profilu ratownictwo medyczne spotkała się z sympatycznymi kilkulatkami. Celem wizyty dnia 23 czerwca było przeprowadzenie zajęć w ramach...

czwartek 23 czerwca 2016

Ratownicy szkolą się również w Poznaniu

18 kwietnia klasa Ib o profilu ratownictwo medyczne odwiedziła Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w związku z organizowanym tam XIX Poznańskim Festiwalem Nauki i Sztuki. Uczniowie uczestniczyli w uroczystej inauguracji festiwalu, podczas której miał miejsce, cieszący się dużą...

poniedziałek 18 kwietnia 2016

Ratownicy na Drzwiach Otwartych

Wspomnijmy jak było na marcowych Drzwiach Otwartych. Poświęćmy kilka słów szkolnym ratownikom medycznym. Stanowisko, gdzie młodzież prezentowała swoje umiejętności 12 marca 2016 cieszyło się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów, ich rodziców, jak również uczniów i nauczycieli ZSTiO.

sobota 12 marca 2016

W Centrum Symulacji Medycznej

8 grudnia 2015 roku uczniowie klasy IB LO wraz z opiekunami, p. Iwoną Sokolską i p. Anetą Opielską odwiedzili Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

wtorek 8 grudnia 2015

Zajęcia praktyczne w szpitalu

W dniach 22 i 30 października 2015 roku uczniowie klasy I b LO o profilu ratownictwo medyczne udali się do Szpitala Powiatowego we Wrześni wraz opiekunem, panem Mariuszem Banaszakiem. Celem wizyty było poznanie wyposażenia szpitalnych karetek.

czwartek 19 listopada 2015

Na warsztatach ratowniczych

W niedzielę 11 października duża grupa uczniów z klasy I b LO o profilu ratownictwo medyczne, wzięła udział w I Warsztatach z zakresu Ratownictwa Medycznego dla jednostek OSP z KSRG powiatu wrzesińskiego „MEDYK 2015”.

wtorek 13 października 2015

Pierwsza wizyta w straży pożarnej

25 września 2015 uczniowie klasy IB o profilu ratownictwo medyczne w ZSTiO we Wrześni po uroczystym ślubowaniu udali się wraz z p. Mariuszem Banaszakiem, ratownikiem medycznym, do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Tego dnia bowiem zaplanowano spotkanie ze strażakami, którzy oprowadzil...

piątek 2 października 2015

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl