23 lutego po raz pierwszy w tym roku otworzyliśmy nasze podwoje dla gimnazjalistów i ich rodziców, którzy staną już niedługo przed koniecznością dokonanania wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Mimo niesprzyjającej aury zawitało do nas kilkaset osób. Zwiedzający mieli okazję zapoznać się z zapleczem dydaktycznym, sportowym oraz bazą internacką. Na folderach reklamowych zainteresowani mogli znaleźć informacje o ofercie edukacyjnej ZStiO przygotowywanej na rok 2013/2014. Oprócz klas technikum: weterynaryjnego, rolniczego, żywienia i usług gastronomicznych, hotelarstwa, obsługi turystycznej oraz liceum sportowego nowością jest projekt utworzenia liceum o profilu wojskowym. Uwagę przyciągały wojskowe marsze, specjalnie utworzone stoisko informacyjne obsługiwane przez umundurowaną młodzież oraz projekcja materiału filmowego z obozów szkoleniowych.