Tematem pierwszego spotkania zorganizowanego w drugim tygodniu ferii zimowych było omówienie zagadnień związanych z projektem poszerzenia w ZSTiO oferty edukacyjnej o klasy licealne z profilem wojskowym. Dyskutowano o idei funkcjonowania klas wojskowych, o głównych założenich innowacji pedagogicznej, a także o współpracy z jednostkami wojskowymi i organizacjami pozarządowymi ukierunkowanymi na obywatelskie i patriotyczne wychowanie młodzieży oraz szkolenia w zakresie bezpieczeństwa, ratownictwa i działań proobronnych.