facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
Duży sukces naszych olimpijek

Duży sukces naszych olimpijek

data dodania: piątek 26 kwietnia 2024
Uczennice: Oliwia Haremza z klasy III TKM oraz Aleksandra Pocztarek z klasy IV TWK zostały finalistkami etapu centralnego XXV Olimpiady Wiedzy o Żywności w Poznaniu.
Olimpiada obejmuje zakres wiedzy i umiejętności z procesów technologicznych, aparatury i urządzeń stosowanych w produkcji żywności, analizy i kontroli żywności, a także ekonomii i marketingu. Finaliści etapu centralnego mają zagwarantowane miejsca na wybranych uczelniach związanych z tematyką olimpiady. Warto nadmienić, że Aleksandra Pocztarek po raz drugi już zdobyła tytuł finalistki etapu centralnego.
 
Opiekę merytoryczną nad dziewczętami sprawowały: mgr inż. Renata Pohl i mgr inż. Małgorzata Paszkowiak.
 
Olimpiada jest organizowana dla uczniów kształcących się w szkole średniej, których ciekawi przebieg i kontrola jakości procesów technologicznych, wytwarzanie produktów spożywczych, a także magazynowanie surowców, półproduktów i gotowych wyrobów, jak również ich spedycja. Udział w olimpiadzie jest sprawdzeniem wiedzy i umiejętności nabytych podczas pracy z nauczycielem oraz wynikających z rozwoju własnych pasji. Finaliści oprócz cennych nagród rzeczowych otrzymują zaświadczenia oraz indeksy na wyższe uczelnie w całym kraju.
 
Dyplomy oraz podziękowania za wytężoną pracę i tak znaczący sukces wręczył uczennicom i ich opiekunkom dyr. Damian Hoffmann.


 

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl