facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
Sukces naszego technikum

Sukces naszego technikum

data dodania: wtorek 18 stycznia 2022
Już po raz dwudziesty czwarty Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" zaprezentowała wyniki Rankingu Liceów i Techników "Perspektywy 2022". Nasze Technikum (Technikum nr 2 we Wrześni) odniosło swój kolejny duży sukces. W zestawieniu wojewódzkim zajęliśmy wysoką 11. pozycję (na 109 szkół),
w skali kraju zajęliśmy 101. miejsce (na 500 szkół).
 
Ogólnopolska Gala Rankingu odbyła się 12 stycznia b.r. w Auli Głównej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, uczelni będącej głównym partnerem rankingu.
 
Zgodnie z postanowieniem Kapituły technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur i egzaminów zawodowych oraz System Informacji Oświatowej.
 
Warto wspomnieć, że na sukces ten składa się wysiłek wielu osób, zarówno nauczycieli przedmiotów zawodowych, jak również uczniów. Tym bardziej dziękujemy wszystkim, dzięki którym możemy dziś szczycić się SREBRNĄ TARCZĄ NAJLEPSZYCH TECHNIKÓW 2022.

 
Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl