W dniach 18 - 19 października 2012 r. dwoje nauczycieli z naszej szkoły: p. Grażyna Beata Augustin i p. Damian Hoffmann uczestniczyło w 3. Ogólnopolskim Forum Szkół z Profilem Wojskowym w Krakowie. Spotkanie zakładało integrację środowisk edukacyjnych i wojskowych działających na rzecz upowszechniania wiedzy w zakresie obronności, a także wymianę doświadczeń, dobrych praktyk oraz przedstawienie przez uczestników sposobów realizacji innowacyjnych programów edukacji dla bezpieczeństwa. Wizyta w Krakowie stanowiła niejako pierwszy krok w przygotowaniach do poszerzenia oferty edukacyjnej w naszej placówce o klasę licealną z profilem wojskowym.