facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
Podniebne ratowanie życia

Podniebne ratowanie życia

data dodania: wtorek 12 marca 2019

28 lutego uczniowie klas III b i II b Liceum Ogólnokształcącego pojechali do Ostrowa Wielkopolskiego, aby zobaczyć, jak wygląda praca w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Spotkanie z ratownikiem medycznym i lekarzem było fascynujące, ponieważ dostarczyło wielu ciekawych informacji o ich pracy i niebezpieczeństwach z nią związanych. Oczywiście najbardziej ekscytujące było zapoznanie się z wyposażeniem i wnętrzem helikoptera, dzięki któremu można do poszkodowanych i udzielić niezbędnej pomocy. W śmigłowcu znajduje się taki sam sprzęt jak w karetce, a pojemność zbiornika pozwala, np. na lot do Warszawy i z powrotem. Młodzież odbyła wycieczkę pod opieką pań Agaty Iglewskiej i Olgi Przyjemskiej oraz pana Sebastiana Dudka, ratownika medycznego, który prowadzi zajęcia w naszej szkole.

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl