facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
Na obchodach 100-lecia powstania Policji Państwowej

Na obchodach 100-lecia powstania Policji Państwowej

data dodania: czwartek 21 lutego 2019
Dnia 18 lutego 2019 roku w Teatrze Wielkim w Poznaniu miała miejsce uroczystość z okazji 100-lecia Policji Państwowej (1919 - 2019). Spotkanie uświetnił spektakl pt. "Jeden dzień ze służby Wiktora, przodownika Policji Państwowej" zrealizowany przez młodzież poznańskich szkół, który przeniósł zebranych w świat międzywojnia. Ukazał on realia i obyczajowość magicznych lat 20 i 30-tych, dając odbiorcy możliwość odczucia kulturowego i społecznego kontekstu tamtych czasów. Na widowni zasiedli zaproszeni goście oraz przedstawiciele klas mundurowych województwa wielkopolskiego. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa delegacja w składzie: Zuzanna Stefańska, Wiktoria Wojnicz (uczennice klasy policyjnej) oraz mgr Grażyna Beata Augustin. Honory gospodarza spotkania pełnił insp. Roman Kuster, pierwszy zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. W swoim wystąpieniu podkreślił on znaczenie organizowanego przedsięwzięcia, które rozpoczęło w Wielkopolsce czas obchodów setnej rocznicy powstania Policji Państwowej.

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl