TURNIEJ ZANIM PRZYJEDZIE KARETKA
data dodania: czwartek 28 maja 2026
W piątek (22.05.2026) odbył się międzyszkolny turniej
Zanim przyjedzie karetka. Uczniowie rywalizowali w zespołach trzyosobowych i zmagali się z zadaniami praktycznymi w symulowanych sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu poszkodowanych. Musieli również rozwiązać test dotyczący udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wykonać zadanie na strzelnicy szkolnej. Grono sędziowskie zasilili specjaliści ratownictwa medycznego Trans Medica Sebastian Dudek. Uczniowie ZSTiO spisali się na medal.
I miejsce zajął zespół w składzie: Blanka Goździewicz, Roksana Ziółkowska i Maria Szewczyk z klasy liceum w ZSTiO,
II miejsce: Martyna Linowiecka, Antoni Hyła i Marcel Kuśmierczak z klasy technikum weterynaryjnego w ZSTiO,
III miejsce zespół w składzie: Alicja Maćkowiak, Aleksandra Mikołajczak i Gabriela Bukowska z LO im. H. Sienkiewicza we Wrześni.