facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
Wspomnienie o mgr Annie Cichej

Wspomnienie o mgr Annie Cichej

data dodania: wtorek 31 stycznia 2023
Dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci mgr Anny Cichej, przez wiele lat związanej zawodowo z Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni. Pani Anna zdążyła jeszcze celebrować swoją tegoroczną rocznicę okrągłych, 70-tych urodzin, jako że los obdarował szczęśliwie jej rodziców, Zofię i Piotra, upragnioną córką pierwszego dnia roku 1953. Niestety, ten sam los po siedmiu dekadach zabrał Annę, dokładnie 30 stycznia 2023 roku.
 
Wspomnijmy w kilku słowach o życiu Anny.
Mgr Anna Cicha podjęła naukę w tutejszym Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w 1968 roku. Po jego ukończeniu kontynuowała edukację w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Szczecinie, uzyskując, 7 października 1976 roku, tytuł magistra wychowania fizycznego. Swoje pierwsze szlify zawodowe zdobyła w Technikum Kolejowym Ministerstwa Komunikacji w Szczecinie. Tak naprawdę jednak swoją przygodę nauczycielską, trwającą 30 lat, rozpoczęła rok później jako nauczyciel wychowania fizycznego w ówczesnym Zespole Szkół Rolniczych we Wrześni, a obecnym Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. gen. dr. Romana Abrahama.
Mgr Anna Cicha została zapamiętana jako świetny wychowawca, wspaniały człowiek w pełni poświęcony swojej pasji i zamiłowaniu do sportu, które wpajała swoim wychowankom. Specjalizowała się w szkoleniu młodzieży w zakresie gier zespołowych: piłki koszykowej i siatkowej. Była opiekunką szkolnego koła Ludowych Zespołów Sportowych. Pod jej czujnym, fachowym okiem młodzież uczestniczyła w licznych imprezach sportowych. Kierowana poczuciem misji nauczycielskiej nieodpłatnie prowadziła zajęcia pozalekcyjne i kronikę sportową, organizowała obozy sportowe i sprawowała opiekę nad salą gimnastyczną i powierzonym jej sprzętem. Z jej inicjatywy systematycznie organizowane były rozgrywki międzyklasowe oraz Dni Sportu. Jej podopieczni odnosili sukcesy na poziomie gminy, województwa i kraju, czego przykładem może być zdobyty brązowy medal na Centralnych Igrzyskach Szkół Rolniczych. W latach 1984-1986 grupa Jej koszykarek stanowiła najlepszą drużynę szkół rolniczych w województwie.
Anna Cicha została doceniona za swoją dydaktyczną pracę, otrzymując nagrodę za całokształt pracy w 1986 roku. Na uwagę zasługuje też rok 1993, w którym odebrała wyróżnienie z rąk Dyrektora Wydziału Rolnictwa Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu za wybitne osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze, opiekuńcze i organizacyjne. W 1997 roku otrzymała nagrodę dyrektora I stopnia za wzorową pracę dydaktyczno-wychowawczą i przygotowanie licznych zawodów sportowych. Nagrodę II stopnia przyznaną również przez dyrektora szkoły za zaangażowanie w życie szkoły i organizację licznych imprez sportowych odebrała w 2004 roku.
Rozłąka jest wpisana w nasze życie. Tylko tak trudno żegnać na zawsze kogoś, kto jeszcze mógł być z nami. Dopóki będziemy śmiertelni, zawsze będziemy żegnać i opłakiwać bliskie nam osoby. Jedyne co nam pozostaje to ofiarowanie tym, co odchodzą, duchowej nieśmiertelności poprzez pamięć o nich. Pani Anna pozostanie w pamięci swojej rodziny, przyjaciół, kolegów i koleżanek z pracy. Również w pamięci wielu roczników wychowanków, którym ofiarowała serce, czas, wiedzę i swoją dobroć. Nigdy nie odejdzie tak do końca, bo będzie żyła we wspomnieniach tych, którzy ją znali i kochali.
 
Teraz, gdzieś tam, daleko od ziemskiego zgiełku, pośpiechu i cierpienia odpoczywaj w ciszy i niebiańskim spokoju.
 
Złożenie do grobu ciała śp. Anny Cichej nastąpi 2 lutego 2023 r. o godz.12.00 na cmentarzu parafialnym przy ul. Gnieźnieńskiej we Wrześni. Uroczystości poprzedzi msza pogrzebowa odprawiona o godz. 11.00 w kościele farnym we Wrześni.

 
Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl