facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
ZŁOTA TARCZA w rankingu

ZŁOTA TARCZA w rankingu

data dodania: piątek 13 stycznia 2023
To znaczące wyróżnienie zostało przyznane Technikum nr 2 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni plasując je na 5. miejscu w województwie wielkopolskim, a tym samym na 50. pozycji w skali kraju (na 500 szkół, które zakwalifikowały się do rankingu). Przypomnijmy, że w 25. edycji Rankingu Liceów i Techników "Perspektywy" przeanalizowały wyniki 1360 liceów ogólnokształcących (spośród 2200) i 1185 techników (spośród 1745), które spełniły kryterium wejścia do rankingu (maturę w maju 2022 r. musiało w nich zdawać minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z obowiązkowych matur z języka polskiego i matematyki musiały być nie niższe niż 0,75 średniej krajowej dla liceów/techników). Ponadto kryteria rankingu techników 2023 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%). Jesteśmy dumni z naszych uczniów.
 
Dziękujemy i gratulujemy również, a może przede wszystkim, nauczycielom przedmiotów zawodowych, którzy swoją codzienną pracą i zaangażowaniem wpływają na tak wysoki poziom nauczania i wymierne sukcesy edukacyjne swoich podopiecznych.

 
Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl