facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
Betlejemskie Światełko Pokoju

Betlejemskie Światełko Pokoju

data dodania: czwartek 22 grudnia 2022
W środowe przedpołudnie dotarło do naszej szkoły BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU. Przedstawiciele Hufca ZHP Września"Wrzos" (Zofia Krotoszyńska, Natalia Maciejewska, Franciszek Gordzielewski i Grzegorz Pawlak) przekazali je na ręce Kamila Dobieckiego, przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, a ten z kolei wręczył lampion mgr inż. Magdalenie Nobik, wicedyrektor naszego Zespołu. W spotkaniu uczestniczyli przewodniczący wszystkich klas liceum i technikum jako reprezentanci SU.
 
Przypomnijmy:
Historia BŚP zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.
W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W ponad 30-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.
Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju. https://swiatlo.zhp.pl/idea/ 

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl