facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
Pierwsza musztra

Pierwsza musztra

data dodania: wtorek 13 września 2022
Pierwsza klasa liceum - oddział przygotowania wojskowego - ma już za sobą pierwsze zajęcia obejmujące podstawy wychowania wojskowego, w tym elementy ceremoniału wojskowego, a także zagadnienia z zakresu przepisów ubiorczych, stosunku służbowego czy poszanowania symboli narodowych. Zajęcia teoretyczne dopełnią regularne spotkania na szkolnym dziedzińcu, podczas których kadeci będą uczyć się zasad musztry zbiorowej i indywidualnej: jak przyjmować postawę zasadniczą i swobodną, oddawać honory, poruszać się z bronią i bez broni, formować szyki oraz zachowywać się w szyku i poza nim. Ten etap edukacji zakończy uroczystość ślubowania klas pierwszych dnia 7 października 2022.
Wrześniowe, cotygodniowe szkolenie z musztry prowadzi osobiście st. bryg. mgr inż. Damian Jankowiak, z-ca Komendanta Powiatowego PSP we Wrześni. Zajęcia z edukacji wojskowej kadeci odbywają z kpt. rez. Krzysztofem Kasprzykiem. Organizację, planowanie i realizowanie procesu szkoleniowego nadzoruje mgr Grażyna Beata Augustin, koordynator ds. szkoleń w klasach wojskowych.
 
***********
Naszym najmłodszym kadetom życzymy sukcesów w nauce, powodzenia i wytrwałości. Niedługo otrzymacie mundury. Noście je z godnością. Mundur to symbol przynależności, to symbol patriotyzmu i polskich tradycji niepodległościowych.
Chcemy być z Was dumni!
 
fot. Grażyna Beata Augustin


 

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl