facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
Wyróżnienie za aktywny udział w kampanii społecznej

Wyróżnienie za aktywny udział w kampanii społecznej

data dodania: środa 15 czerwca 2022
8 czerwca 2022r. w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu odbył się finał 14. edycji kampanii "Drugie życie". Ma ona na celu prowadzenie akcji informacyjnej promującej transplantacje i dawstwo narządów, połączone z rozdawaniem oświadczeń woli w całym kraju. Skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych w danym województwie. Uczniowie pod opieką szkolnego koordynatora sami planują i realizują działania w ramach akcji. Zespoły otrzymują od organizatorów pomoc merytoryczną oraz materiały promocyjne. Tegoroczna kampania, podobnie jak poprzednie, była bogata w niesamowite działania i happeningi. Nasz wolontariat czyli Iga, Paulina, Jakub, Sofia i Patrycja wspierani przez swoje klasy 3b LO i 1b TW oraz mgr Magdalenę Szelejewską, poprowadził "Drugie życie" w naszej szkole i wśród lokalnej społeczności. Najciekawszym wydarzeniem w ZSTiO był "tydzień z transplantologią", podczas którego wolontariusze przedstawiali cele i założenia kampanii w szkole oraz przygotowywali z poszczególnymi klasami kartki świąteczne na Wielkanoc. Kartki te były rozdawane w galerii handlowej wraz z oświadczeniami woli i informacją o korzyściach transplantacji. Zaangażowanie i pomysłowość naszych uczniów została nagrodzona. Z ponad 30 szkół w województwie wielkopolskim trzy zajęły miejsca na podium i trzy zdobyły wyróżnienia. Jedno z nich należy do naszych wolontariuszy. To wyróżnienie "za postęp i rozwój w działaniach na rzecz transplantacji". 

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl