facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
Edukacja rolnicza w szkole i poza nią

Edukacja rolnicza w szkole i poza nią

data dodania: środa 15 czerwca 2022
19 maja 2022 gościła w naszej szkole Wioletta Podlewska, inspektor Nadzoru Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie technikum weterynaryjnego z klasy 3TWb, 2TW i 2TWK. Pani Inspektor omawiała aspekty akcji „obory pod oceną”. Mówiła, na czym polega nadzór nad oborami oraz jakie korzyści wynikają dla hodowców bydła mlecznego z przystąpienia do programu. Warto wspomnieć, że odkąd PFHBiPM przejęła prowadzenie oceny, stan krów ocenianych wzrósł o ponad 50 proc., co potwierdza efektywność przeprowadzanej oceny i potrzebę dostarczanych hodowcom wyników. Urozmaiceniem wykładu był krótki quiz z nagrodami, a dotyczący omawianej problematyki. Prelegentka zaznaczyła również, że absolwenci technikum weterynaryjnego mogą podejmować pracę jako inspektorzy PFHBiPM. Spotkanie zorganizowała lek. wet. Jadwiga Chojnacka.
 
Dzień później, na zaproszenie Mariusza Nowaka, właściciela firmy AGRONOWAK, uczniowie grupy rolniczej z klasy 3TRT mieli okazję odwiedzić siedzibę firmy przy ulicy Kaliskiej 38 we Wrześni. Celem wizyty były przede wszystkim oględziny nowoczesnego analizatora zbóż. Młodzież zapoznała się z jego działaniem oraz korzyściami płynącymi z jego użytkowania. Przy okazji nawiązała się ciekawa rozmowa na tematy dotyczące problemów, z którymi zmaga się obecnie rolnictwo, tj. rosnących cen paliw i środków ochrony roślin, a także cen skupu ziaren zbóż czy rzepaku. Dla uczniów była to ciekawa lekcja obejmująca szeroką tematykę rolniczą od produkcji roślinnej począwszy, a kończąc na ekonomii i edukacji.


 
 
 

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl