facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
Najlepsi z najlepszych na OWIUR

Najlepsi z najlepszych na OWIUR

data dodania: wtorek 26 kwietnia 2022
22 kwietnia 2022 pięcioro uczniów, którzy zwycięsko przeszli przez okręgowe eliminacje Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Poznaniu wzięło udział w uroczystości wręczenia nominacji na eliminacje centralne, która odbyła się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Była to również okazja do podsumowania zmagań okręgowych. Najwięcej punktów ze wszystkich 270 uczestników jedenastu bloków tematycznych OWiUR uzyskała Klaudia Szymczak z klasy 3 TWb, a tylko jeden punkt mniej otrzymał Igor Walter również z klasy 3 TWb. Tym samym oboje byli najlepsi w bloku produkcja zwierzęca. W bloku weterynaria Karol Rawecki z klasy 3 TWb zajął trzecie miejsce, a Hubert Dyl z klasy 4 TW – piąte. W bloku gastronomia Borys Bolewicz z klasy 3 TŻUGb zajął drugie miejsce.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, a Klaudia za swój sukces została uhonorowana miesięcznym pobytem w firmie SANO w ramach przyznanego stypendium. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom, a także nauczycielom, którzy przygotowywali młodzież do olimpiady czyli mgr inż. Katarzynie Banaszczak, lek. wet. Jadwidze Chojnackiej, mgr. inż. Lidii Szulc – Mikołajczak i lek. wet. Piotrowi Grobelnemu. Naszym laureatom życzymy powodzenia i najlepszych lokat na eliminacjach centralnych 28-29 maja w Warszawie.
Przypomnijmy jeszcze, że w roku ubiegłym do eliminacji centralnych dotarł Igor Walter, wówczas uczeń klasy 2 TWb i w bloku produkcja zwierzęca zajął siódme miejsce. Eliminacje centralne odbywały się w Bydgoszczy na Uniwersytecie Technologiczno – Przyrodniczym (obecnie Politechnika Bydgoska).

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl