facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
Współczesny rolnik to przedsiębiorca

Współczesny rolnik to przedsiębiorca

data dodania: piątek 8 kwietnia 2022
7 kwietnia 2022, dzięki kontaktowi z Magazynem Agro Profil, gościliśmy w naszej szkole Lucynę Lewicką z firmy K+S Polska, dr. hab. Tomasza Piechotę z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Michała Piśnego przedstawiciela Magazynu Agro Profil. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas rolniczych: 4 TKR, 3 TRT i 3 THR. Lucyna Lewicka przedstawiła zakres działalności firmy, omówiła znaczenie nawożenia makroelementami w tworzeniu plonu oraz podkreśliła fakt, że współczesny rolnik to przedsiębiorca, który powinien uważnie śledzić koniunkturę na rynku. Dr hab. Tomasz Piechota z kolei przedstawił ofertę uczelni, ze szczególnym uwzględnieniem kierunków prowadzonych na Wydziale Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii, a następnie omówił zasady systemów uprawy bezorkowej. Ten ostatni temat wzbudza w ostatnich latach duże zainteresowanie wśród rolników, a w kontekście suszy i pustynnienia Wielkopolski nabiera coraz większego znaczenia. Uczniowie czynnie uczestniczyli w zajęciach, sami inicjowali rozmowę i odpowiadali na pytania zadawane przez naszych gości. Wzięli również udział w losowaniu firmowych gadżetów i publikacji Magazynu Agro Profil oraz w konkursie dotyczącym omawianych zagadnień. Spotkanie przygotowała mgr inż. Lidia Szulc – Mikołajczak, nauczycielka przedmiotów rolniczych.
 

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl