facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
Naród, który traci pamięć, traci sumienie - Zbigniew Herbert

Naród, który traci pamięć, traci sumienie - Zbigniew Herbert

data dodania: środa 9 marca 2022

Miesiąc luty, a szczególnie dzień 28, jest wyjątkowym dniem dla naszej szkolnej społeczności. Obchodzimy bowiem wtedy Dzień Patrona Szkoły. W tym miesiącu opiekę nad grobem Romana Abrahama sprawowała klasa II TŻUG. Jej przedstawicielki starały się stanąć na wysokości zadania - umyły pomnik, kupiły nowe wkłady oraz znicze, zgrabiły liście, pozamiatały teren wokół grobu. Okres pracy dziewczyn skłonił je do zagłębienia się w życiorys Romana Abrahama, a w szczególności w jego działalność dla kraju. Nauka i pamięć o poległych bohaterach jest ważna szczególnie teraz - gdy widzimy jak nowe pokolenie patriotów broni swojej ukochanej ojczyzny - Ukrainy - przed rosyjską agresją.
Bardzo dziękujemy przedstawicielkom klasy II TŻUG: Barbarze, Julii, Natalii, Liliannie, Nikoli, Martynie, Aleksandrze oraz Tatianie za spędzony czas i wykonaną pracę.

Przewodnicząca klasy II TŻUG
Małgorzata Boje

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl