facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
Obchody Dnia Patrona

Obchody Dnia Patrona

data dodania: wtorek 1 marca 2022
28 lutego to data urodzin gen. dr. Romana Abrahama. Tego dnia szkolna społeczność Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących obchodzi Święto Patrona. Również w tym roku oddano cześć dowódcy Wielkopolskiej Brygady Kawalerii w wojnie obronnej 1939 r. Uroczystość odbyła się na cmentarzu parafialnym we Wrześni przy mogile generała. Posterunek honorowy wystawił 15. Batalion Ułanów Poznańskich będący w strukturach 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu. Pamięć patrona uczczono słowem i piosenką. Wystąpili: Sofiia Dovbysch, Zuzanna Ratajczyk oraz Tymoteusz Smak. Głos zabrali: dyr. Damian Hoffmann, por. Łukasz Romanowicz i mgr Mirosław Kowalski. Przy sztandarze Zespołu stanęli: Mikołaj Zając, Klaudiusz Bandulik i Kacper Zellmer. Wśród gości znaleźli się: ks. Dariusz Kozłowski, wicestarosta Waldemar Grzegorek, mł. insp. Radosław Smak, z-ca komendanta Powiatowego Policji we Wrześni, Barbara Zawal, dyrektor Bursy Międzyszkolnej, dyrektorzy: Eugeniusz Paterka i Jan Izdebski oraz Piotr Bacharewicz, przewodniczący Rady Rodziców przy ZSTiO.
 
fot. Grażyna Beata Augustin

 

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl