facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
 Mamy to!

Mamy to!

data dodania: wtorek 21 grudnia 2021
Niedawno trafiła do naszej szkoły wirtualna strzelnica "POJEDYNEK". Jej zakup był zrealizowany w ramach ogólnopolskiego programu "Strzelnica w powiecie" dotowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej z udziałem wkładu własnego organu prowadzącego. "POJEDYNEK" to multimedialny przenośny, strzelecki system szkolno-treningowy działający w wirtualnej rzeczywistości. Składa się on z modułu projekcji (MP), klawiatury z gładzikiem, tabletu, drukarki, specjalistycznego oprogramowania i 8 sztuk broni treningowej - symulatorów laserowych (replik karabinków i pistoletów). Czterostanowiskowy trening prowadzony będzie w oparciu o obraz animacji komputerowej, tworzony na bazie wirtualnej przestrzeni 3D, wyświetlany na ekranie w postaci płaskiego obrazu. System zawiera edytor do tworzenia ćwiczeń – strzelań. Edytor bazuje na dwóch lokalizacjach wirtualnej przestrzeni – otwartej przestrzeni do 50 m lub do 150 m. Ze strzelnicy korzystać będą uczniowie klas mundurowych, w tym oddziałów przygotowania wojskowego oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych prowadzących działalność na rzecz obronności państwa. Strzelnica jest usytuowana w budynku dydaktycznym C (I piętro, nad salą gimnastyczną) w specjalnie zaadaptowanym dla niej, zaciemnionym pomieszczeniu.

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl