facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
Jaskier i Śnieżnik czyli szkolenie wojskowe

Jaskier i Śnieżnik czyli szkolenie wojskowe

data dodania: wtorek 7 grudnia 2021
Tym razem nasi kadeci mieli okazję odbyć piątkowe szkolenie na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych przy ul. Wojska Polskiego w Poznaniu. Powitali ich mjr Krzysztof Sałata oraz ppor. Justyna Brzezińska. Niewątpliwie ciekawym doświadczeniem był czas spędzony na Jaskrach i na Śnieżniku. Jaskry to najnowocześniejsze w polskiej armii symulatory kołowego transportera opancerzonego Rosomak. Poznański Śnieżnik z kolei to nic innego jak usytuowane w dużej hali wirtualne pole walki, zaawansowany system szkolno-treningowy przeznaczony do nauki, kontroli, oceny i doskonalenia umiejętności celowania z broni strzeleckiej, począwszy od granatników, poprzez beryle 5,56, a kończąc na kbkAKM 7,62. Uczniowie odwiedzili również Izbę Pamięci CSWLąd oraz park sprzętu technicznego podlegającego pod kompanię remontową. Zajrzeli też do wnętrza czołgu T72. Kadetom towarzyszyli kpt. rez. Krzysztof Kasprzyk i mgr Grażyna Beata Augustin. W tym samym czasie oddziały przygotowania wojskowego uczyły się w szkole podstawowych zasad posługiwania się bronią palną pod okiem naszych absolwentów, a obecnie już zawodowych żołnierzy: szer. Jakuba Lachnickiego i szer. Mikołaja Tomczaka.


 

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl