facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
Trójmiasto w pigułce i nadmorskie impresje

Trójmiasto w pigułce i nadmorskie impresje

data dodania: piątek 26 listopada 2021
W ostatni weekend października uczniowie klas II i III technikum z naszej szkoły pod opieką mgr Aldony Staszak, mgr Aleksandry Sobieraj i mgr Małgorzaty Kowalskiej spędzili niezapomniane chwile nad polskim morzem.
 
Pierwszy dzień upłynął na zwiedzaniu Europejskiego Centrum Solidarności oraz półwyspu Westerplatte. W ECS młodzież dowiedziała się sporo o strajkach w Stoczni Gdańskiej. Była też okazja podziwiać panoramę miasta z ogrodu na dachu centrum. W piątek grupa wyruszyła do Gdyni, by zajrzeć do pięknego portu i wejść na pokład słynnego niszczyciela z okresu II wojny światowej, Okrętu – Muzeum ORP „Błyskawica”. W Sopocie z kolei uczniów urzekło największe drewniane molo w Europie. Niewątpliwą atrakcją tego popołudnia był udział w musicalu "Lalka" zaprezentowanym przez aktorów Teatru Muzycznego w Gdyni. Znakomite kreacje aktorskie, scenografia, muzyka oraz układy choreograficzne stanowiły o prawdziwej, duchowej uczcie.
 
Ostatnie sobotnie godziny nadmorskiej wycieczki młodzież spędziła w Gdańsku. Szczególne wrażenie zrobiły na wszystkich: gdańska starówka, widok na panoramę miasta z wieży Bazyliki Mariackiej czy Muzeum II Wojny Światowej, którego sercem jest wystawa główna zlokalizowana 14 metrów pod ziemią,
a będąca jedną z największych wystaw na świecie. To tam znajdują się zrekonstruowane uliczki przedwojennego miasta, radziecki czołg T-34-85 czy maszyna szyfrująca Enigma. Dodatkową atrakcję stanowiły: pobyt na urokliwej, zielonej Wyspie Sobieszewskiej (gdzie uczestnicy wycieczki mieli zapewnione noclegi oraz wyżywienie), spacery po plaży oraz cudowne, nadmorskie wschody i zachody słońca, umożliwiające wykonanie niepowtarzalnych sesji zdjęciowych.

 

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl