facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
Pierwsza przysięga

Pierwsza przysięga

data dodania: wtorek 15 września 2020
W sobotę, 5 września 2020 r. w dwunastu jednostkach wojskowych na terenie całego kraju odbyła się przysięga wojskowa absolwentów szkół objętych programem Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe w ramach skróconej służby przygotowawczej. Z naszej szkoły przysięgę złożyło czworo uczniów: Ewa Zaroda, Jakub Lachnicki, Mateusz Sekulski i Mikołaj Tomczak, uczniowie z ubiegłorocznej klasy IIIa LO. Panowie odbyli skróconą służbę w 4. Pułku Przeciwlotniczym w Lesznie, Ewa natomiast dostała przydział do 20. Brygady Zmechanizowanej w Bartoszycach. Jeszcze w tym miesiącu cała czwórka rozpocznie szkolenie specjalistyczne zwieńczone egzaminem i uzyskaniem specjalności wojskowej wartownika. W następstwie każdy z nich będzie mógł podjąć starania o przydział mobilizacyjny, a tym samym o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej. Życzymy wszystkim powodzenia i wytrwałości.
 
foto: J. Lachnicki, archiwum 20. BBZ w Bartoszycach

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl