facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci
Mamy laureatkę i finalistkę OWiUR

Mamy laureatkę i finalistkę OWiUR

data dodania: wtorek 11 czerwca 2019

W dniach 7-8 czerwca 2019 r. dwie nasze absolwentki: Martyna Kaczmarek i Klaudia Kantorska wzięły udział w ostatnim już, centralnym etapie XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Tegoroczne spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej (woj. małopolskie). Obie dziewczęta reprezentowały blok weterynarii, w którym rywalizowało 21 osób z całego kraju. Obligatoryjne zaliczenie dwóch części: teoretycznej i praktycznej wyłoniło ścisłą czołówkę. I tak w gronie laureatów znalazła się Martyna Kaczmarek, zajmując wysokie VII miejsce. Klaudia Kantorska uzyskała natomiast tytuł finalistki.

Laureaci OWiUR, zgodnie z rozporządzeniem MEN, są zwalniani z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w następujących zawodach: technik agrobiznesu, technik rolnik, technik ochrony środowiska, technik ogrodnik, technik leśnik, technik technologii żywności, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik weterynarii, technik mechanizacji rolnictwa, technik hodowca koni, technik inżynierii środowiska i melioracji oraz technik architektury krajobrazu.

Dziewczynom dziękujemy za ich pracę i gratulujemy tak znaczących osiągnięć. Gratulacje należą się również nauczycielom, którzy stoją za sukcesem swoich uczennic: lek. wet. Małgorzacie Gołębiowskiej, lek. wet. Jadwidze Chojnackiej oraz lek.wet. Piotrowi Grobelnemu. Zaszczyt i przyjemność towarzyszenia młodym olimpijkom w ich zmaganiach w Hańczowej przypadły w udziale mgr inż. Lucynie Szalatej.

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl